Νέα

Ενημερωθείτε έγκαιρα και έγκυρα για τα σημαντικότερα θέματα, που άπτονται του ελληνικού πολιτισμού και τουρισμού!

Έβδομος ο Παπαγγελής στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Οστάνδης

Ο Νίκος Παπαγγελής κατέλαβε την 7η θέση στον αγώνα αντοχής κατηγορίας C2 του Παγκοσμίου Κυπέλλου ποδηλασίας δρόμου που διεξήχθη στην Οστάνδη. Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν στο γκρουπ των συνολικά οκτώ αθλητών που έπεσαν μαζί στη γραμμή του τερματισμού, περιορίστηκε ωστόσο στην 7η θέση με επίδοση 1:39:06, ίδια με αυτή του Αυστραλού Ντάρεν Χικς που πήρε το χρυσό μετάλλιο. Στην ατομική χρονομέτρηση, ο Παπαγγελής ήταν 12ος με 43:67.

Στην κατηγορία H5, η Μαρία Ελπίδα Μπαρδάκη ήταν 4η στον αγώνα αντοχής και στην ατομική χρονομέτρηση, ενώ στην κατηγορία C2 γυναικών, η Κατερίνα Ελ Λατίφ κατέλαβε την 6η θέση τόσο στον αγώνα αντοχής όσο και στην ατομική χρονομέτρηση.